تبلیغات
وبسایت تخصصی تاسیسات و تهویه مطبوع - راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب

وبسایت تخصصی تاسیسات و تهویه مطبوع | دانلود کتاب مقاله چیلر چذبی

  فروش محصولات سایت


• راهنما خرید : ابتدا ثبت و تکمیل سفارش،  سپس محصول خود را درب منزل دریافت کرده و مبلغ آن را به مامور پست بپردازید.

 ◄ 1100 طرح سه بعدی و پلان آماده | قیمت : 15,000 تومان
 ◄ مجموعه آموزشی اتوکد برای تمامی نگارش ها | قیمت : 15,000 تومان
 ◄ پکیج آموزش جامع پی ال سی + نرم افزار | قیمت : 10,000 تومان

 ◄ آموزش نصب و سرویس و نگهداری آسانسور | قیمت : 7,000 تومان
 ◄ راهنمای تحصیل در استرالیا ویژه رشته تاسیسات | قیمت : 20،000 تومان
 ◄ کتاب  مهندسی تاسیسات الکتریکی کلهر | قیمت : 9،800 تومان

 ◄ آموزش زبان انگلیسی نصرت 1 و 2 و 3 | قیمت : 6,500 تومان
 فروش محصولات دانلودی


راهنما خرید : ابتدا ثبت و تکمیل سفارش، آدرس ایمیل را حتما صحیح وارد نمایید،  سپس پرداخت وجه آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب و در پایان ارسال فایل به ایمیلتان و نمایش آنی لینک دانلود.

 ◄ بزودی ...


کاملترین مجموعه آموزشی اتوکد برای تمامی نگارش ها
کار با نرم افزار اتوکد خود را حرفه ای کنید | با 13 فصل آموزش طبقه بندی شده

آموزش اتوکد

امروزه نرم افزار اتوکد بی تردید یکی از نرم افزار های پر کاربرد مهندسی بخصوص در تاسیسات می باشد. که یاد گرفتن اصولی این برنامه برای استفاده از تمامی امکاناتش الزامی می باشد. مجموعه ای که برای شما دانشجویان و مهندسان آماده نموده ایم کاملترین مجموعه آموزشی اتوکد برای تمامی نگارش ها می باشد که با زبانی ساده اما تخصصی از پایه تمامی چیزهای که یک مهندس احتیاج دارد را در خود جای داده و شما می توانید با قیمت استثنایی 15,000 تومان این مجموعه را خریداری فرمایید. همچنین می توانید دیگر ویژگی های این مجموعه را در ادامه مشاهده فرمایید.

قیمت : 15,000 تومان
خرید پستی


راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب
پنجشنبه 8 تیر 1391 ساعت 11:26 ق.ظ | نوشته ‌شده توسط admin | ( نظرات )

راهنمای انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب

کولر

تفاوت مولتی اسپلیت یا همان سیستم چند پنله با کولر گازی در چیست؟     
کولرهای گازی چند پنله یا همان مولتی اسپلیت ها سیستمهایی هستند که یونیت خارجی (کمپرسور و کندانسور) آن به بیش از دو پنل داخلی متصل می شود در صورتی که در کولرهای گازی یا همان اسپلیت ها بازای یک یونیت خارجی فقط می توانیم یک یونیت داخلی به آن متصل کنیم.

در برند اجنرال این سیستم ها (مولتی اسپلیت ها) از ظرفیت 14000btu/h تا ظرفیت 45000 btu/h تکفاز موجود هستند که از دو تا هشت پنل داخلی را بسته به ظرفیت یونیت خارجی ساپورت می کنند.

در برند گری این سیستم ها (مولتی اسپلیت ها) از ظرفیت 14000btu/h تا ظرفیت 42000 btu/h تکفاز موجود هستند که از دو تا پنج پنل داخلی را بسته به ظرفیت یونیت خارجی ساپورت می کنند.

در این سیستم ها از فناوری اینورتر جهت کنترل جریان مبرد استفاده می شود تا کاربر٬ هنگام استفاده از یک یونیت داخلی فقط هزینه تهویه فضای مورد استفاده را بدهد به این معنا که کمپرسور بنا به ظرفیت درخواستی کاربر تغییر ظرفیت می دهد و با تنظیم دور موتور و جریان متغییر مبرد سریعا ظرفیت را کنترل می کند.
   
مزیت مولتی اسپلیت یا همان سیستم چند پنله نسبت به سایر سیستم ها در چیست؟     

از مزایای این سیستم های چند پنله :
- دارای کمپرسور روتاری اینورتر
- کاهش 40% هزینه برق نسبت به مدل های معمولی
- وجود کنترلر ترموستاتی جداگانه برای هر یونیت داخلی
- اتصال به پنل های داخلی متفاوت: دیواری٬ داکت٬ کاست٬ سقفی زمینی
- قابلیت اتصال یونیت های داخلی با بیش از 130% ظرفیت یونیت خارجی
- اشغال فضای خارجی بسیار کمتر نسبت به مدل های مرسوم بعلت وجود تنها یک کمپرسور به جای چندین کمپرسور
- کارکرد جهت گرمایش محیط در برند اجنرال تا دمای منفی پانزده درجه سانتیگراد (در دو مدل تا منفی ده درجه سانتیگراد) و در گری تا منفی 10 درجه سانتیگراد(دمای محل نصب کندانسور).

توضیح مختصری راجع به سیکل کاری مولتی اسپلیت یا همان سیستم چند پنله بدهید ؟
سیکل کاری مولتی اسپلیت ها همانند سیکل اسپلیت ها می باشد با این تفاوت که در مولتی اسپلیت ها چند اواپراتور (یونیت داخلی) داریم و جریان مبرد بین این یونیت ها تقسیم می شود. اسپلیت ها بر اصل سیکل های تبرید کار می کنند که از چهار بخش کلی تشکیل شده اند:کمپرسور-کندانسور-اواپراتور-لوله مویین یا شیر انبساط. مبرد فشار پایین در اواپراتور(یونیت های داخلی) حرارت محیط را جذب می کند و از مایع به گاز تغییر فاز می دهد گاز مبرد وارد کمپرسور(قلب سیستم) شده و فشرده می شود و دما و فشارش افزایش می یابد تا در کندانسور(یونیت خارجی) گرمای جذب شده از محیط داخل را به کمک فن به هوای بیرون منتقل کند و با تغییر فاز از گاز به مایع تبدیل شود این مایع به کمک لوله مویین یا شیر انبساط فشار و دمایش باز هم کاهش می یابد تا توانایی جذب حرارت در اواپراتور(یونیت های داخلی) را داشته باشد و این سیکل پیوسته تکرار می شود.

موارد استفاده مولتی اسپلیت یا همان سیستم چند پنله چیست؟
- برای مساحت های 30 تا 150 متر مربع
- سازه هایی که چند بخش مجزا جهت تهویه نیاز دارند
- سازه هایی که برق سه فاز ندارند
- صرفه جویی 40% در هزینه ی مصرف برق
- سازه هایی با ارتفاع تا 30 متر( در ظرفیت 45000btu/h ).(اسپلیت ها محدودیت ارتفاع دارند. معمولا بین 5 تا 15 متر)
- نیاز به گرمایش از برق در دماهای تا منفی پانزده درجه سانتیگراد
   
مولتی اسپلیت یا همان سیستم چند پنله تا چه متراژهایی کاربری دارند؟
با توجه به ظرفیت یونیت خارجی از 14000btu/h تا 45000btu/h تقریبا از متراژ 30 متر مربع مساحت کف تا متراژ 150 متر مربع کاربری دارند(متراژهای قید شده با توجه به کاربری٬ ارتفاع٬ نوع سازه و.... متفاوت است).

مصرف برق مولتی اسپلیت یا همان سیستم چند پنله چقدر است؟
مولتی اسپلیت های جدید تماما اینورتر دار هستند و مصرف برق شان از مدل های معمولی بسیار پایین تر است به عنوان مثال مصرف برق مولتی اینورتر اجنرال در ظرفیت 30000btu/h (چهار پنل داخلی) در حالت سرمایش 2.2 kw/h می باشد که این میزان مصرف در حالت بار کامل کمپرسور بدست آمده(چهار پنل داخلی همزمان روشن) که در حالت استفاده ی نرمال از این مقدار نیز پایین تر می آید.

شرایط کارکرد مولتی اسپلیت یا همان سیستم چند پنله از لحاظ دما چگونه است؟
در برند اجنرال سرمایش(سرمایش توسط یونیت های داخلی) تا رسیدن دمای محلی که کندانسور نصب شده به 46 درجه سانتیگراد با ظرفیت 100% کمپرسور انجام می پذیرد و گرمایش(گرمایش توسط یونیت های داخلی) از منفی 15 درجه سانتیگراد(دو مدل تا منفی 10 به کاتالوگ مراجعه شود) تا 24 درجه سانتیگراد با ظرفیت 100% کمپرسور ادامه خواهد داشت.

در برند گری سرمایش(سرمایش توسط یونیت های داخلی) تا رسیدن دمای محلی که کندانسور نصب شده به 43 درجه سانتیگراد با ظرفیت 100% کمپرسور انجام می پذیرد و گرمایش(گرمایش توسط یونیت های داخلی) از منفی 10 درجه سانتیگراد تا 24 درجه سانتیگراد با ظرفیت 100% کمپرسور ادامه خواهد داشت.

معتبرترین برندهای تولید کننده مولتی اسپلیت یا همان سیستم چند پنله در جهان کدام برندها هستند؟
GREE : بزرگترین تولید کننده دستگاه های تهویه مطبوع در جهان می باشد. گری از سال 2005 به بعد رتبه اول فروش سیستم های تهویه مطبوع در جهان را دارد چنانچه مشتریان گری بیش از 100 میلیون نفر می باشند.

OGENERAL : شناخته شده ترین برند کولرهای گازی اسپلیت و مولتی اسپلیت در بین ما ایرانیان به منظور بیش از سه دهه مرغوبیت و کیفیت کالا

مولتی اسپلیت ها یا همان سیستم چند پنله قادر به تولید هوای تازه نیز هستند؟
خیر اغلب یونیت های داخلی صرفا جهت سرمایش و گرمایش محیط از هوای برگشتی استفاده می کنند ولی در برخی از ظرفیت های بالای 30000btu/h در یونیت داخلی به شکل داکت٬ کاست و سقفی امکان اختلاط هوای برگشتی با هوای تازه (به صورت سفارشی) وجود دارد که باید به کاتالوگ دستگاه مراجعه شود.

آیا مولتی اسپلیت ها یا همان سیستم چند پنله تصفیه هوا هم انجام میدهند؟
تمام یونیت های داخلی حداقل مجهز به یک نوع فیلتر معمولی متداول قابل شست و شو می باشند که بسته به آلودگی هوای محیط کاربری باید بین پانزده روز تا یک ماه یکبار شسته شوند. ولی فیلترهایی جهت تصفیه کاربردی تر هوا نیز وجود دارند که بصورت سفارشی روی یونیت داخلی نصب می شوند.

کاربرد اینورتر در مولتی اسپلیت ها یا همان سیستم چند پنله چگونه است؟
اینورتر یا مبدل برق٬ کار تبدیل برق متناوب شهری(AC  ) به برق مستقیم DC) ) را انجام می دهد تا با تغییر فرکانس برق مستقیم بتواند دور موتور(کمپرسور) و دبی مبرد را کنترل کند و با توجه به تعداد پنلی(پنل داخلی) که همزمان استفاده می شوند از ظرفیت کمپرسور استفاده شود و کاربر هزینه ی برق اضافی(نسبت به حالتی که کمپرسور با تمام ظرفیتش کار می کند) پرداخت ننماید.

آیا مولتی اسپلیت ها یا همان سیستم چند پنله توانایی کنترل رطوبت را دارند؟
تمامی کولرهای گازی اسپلیت و مولتی اسپلیت رطوبت زدایی انجام می دهند. هوای گرم و مرطوب در برخورد با سطح سرد تولید رطوبت می کند ٬ به همین علت است که کولرهای گازی در تابستان (از طریق یونیت داخلی) رطوبت تولیدی را از طریق لوله درین به خارج از محیط تخلیه می کنند ٬ هوای گرم و مرطوب اتاق در برخورد با کویل های سرد اواپراتور(یونیت داخلی) رطوبت خود را تا حدی از دست می دهند که این مقدار رطوبت دفع شده به مقدار رطوبت نسبی و دمای هوای محیط ارتباط مستقیم دارد.

در مولتی اسپلیت ها یا همان سیستم چند پنله انشعاب برق سه فاز است یا تکفاز؟
در برند اجنرال این سیستم ها (مولتی اسپلیت ها) از ظرفیت 14000btu/h تا ظرفیت 45000 btu/h تکفاز موجود هستند که از دو تا هشت پنل داخلی را بسته به ظرفیت یونیت خارجی ساپورت می کنند. در برند گری این سیستم ها (مولتی اسپلیت ها) از ظرفیت 14000btu/h تا ظرفیت 42000 btu/h تکفاز موجود هستند که از دو تا پنج پنل داخلی را بسته به ظرفیت یونیت خارجی ساپورت می کنند.

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ساسان ویسی ملکشاهی جمعه 13 اردیبهشت 1392 01:45 ب.ظ
درود
من خودم مهندسی تاسیسات خوندم و میخوام واسه یه اپارتمان پروژه بگیرم. چون این سیستمها خیلی کم جا میگیرند و دردسرگرمایش و سرمایش جدارو از بین میبرن. ولی هیچ قیمتی از سایتها پیدا نمیشه. هرکی یچیز مینویسه.
درکل از اطلاعات سودمند شما سپاسگزارم
احمد جمعه 17 شهریور 1391 12:57 ب.ظ
ممنون تا اندازه ای برام مفید بود.
ای کاش قیمت هم میدادید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
نظر سنجی
شما از چه قشری هستید؟

شبکه های ارتباطی با ما
آرشیو موضوعی
آمار سایت
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :